Tradicionalni šestoaprilski turnir u streljaštvu

Pehari i medalje u rukama najboljih strijelaca na 15. otvorenom Šestoaprilskom turniru u streljaštvu u Sarajevu (Foto, I. BAJROVIĆ) - Copy

Povodom 6. aprila, Dana Grada Sarajeva, pod pokroviteljstvom Gradske uprave Grada Sarajeva, a u organizaciji Streljačkog saveza osoba s invaliditetom FBiH, u subotu, 01.04.2017. godine, na strelištu Zetra u Sarajevu, održan  je 15. otvoreni Šestoaprilski turnir u streljaštvu za osobe s invalidetom. Na liniju gađanja izašlo je i u metu gađalo  100 strijelaca, sa 16 muških i 6 ženskih ekipa iz svih krajeva naše zemlje. Turnir je otvorila i strijelcima poželjela mirnu ruku i izoštreno oko, Amina Deljković,  savjetnica Gradonačelnika Grada Sarajeva. Bilo je ovo jedno od najmasovnijih i najkvalitetnijih takmičenja naših strijelaca koji su postigli kvalitetne rezultate. Posebno raduje podatak da je na turniru bilo najviše mladih strijelaca koji su potvrdili dobru formu i postigli sjajne uspjehe. U konkurenciji muškaraca najbolji strijelac bio je Zdravko Crnogorac iz Bijeljine sa 187 krugova, a u kategoriji žena prvo mjesto je zauzela Alma Hodžić iz  Živinica sa  173 kruga.

Tehnički rezultati, ekipno – muškarci: 1.  SKOSI Maglaj – 549, 2. SKI Orao – Bijeljina – 540, 3. SIK Tuzla – 531 krug. Pojedinačno: 1.  Zdravko Crnogorac (Bijeljina) – 187, 2. Fikret Smajlović (Maglaj) – 186, 3. Šaban Fatić (Sarajevo) – 183 kruga…

Ekipno, žene: 1. SSK Konjuh – Živonce – 482, 2. SKOSI Maglaj – 468, 3. SIK Tuzla – 420 krugova…Pojedinačno: 1. Alma Hodžić (Živinice) – 173, 2. Hasna Hamzić (Maglaj) – 171, 3. Kadira Nukić (Tuzla) – 167 krugova…

U gađanju standardnom puškom – međunarodni program, najbolji strijelci su: Velezar Šurbat – 626,8, Fadil Badnjević 614,6 i Ilijaz Crnica 606,3 kruga.

• Za ovo takmičenje posebno sam se pripremao i očekivao sam dobar plasman. Drago mi je što sam osvojio zlatnu medalju i organizacija takmičenja bila je na visokom nivou, kaže Zdravko Crnogorac iz Bijeljine najbolji strijelac turnira.

Najboljim ekipama i pojedincima uručeni su pehari, medalje i diplome.